پیام تسلیت به مناسبت درگذشت حضرت آیت الله حاج آقا سید تقی طباطبائی قمی؛ 1395/08/07

در پی ارتحال فقیه اهل بیت عصمت و طهارت حضرت آیت‌الله حاج آقا سیدتقی طباطبائی قمی «قدس سره» از طرف مدیرعامل موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام پیام تسلیتی به این شرح صادر گردید:

إذا ماتَ عالِمٌ ثَلُمَ فِی الإسلامِ ثُلمَهً لا یَسُدُّها شَیءٌ
جان می دهم به شوق لقای تو یا حسین                     تا بر سرم تو پا ننهی، جان نمی دهم

رحلت فقیه عالی مقام حضرت آیت‌الله حاج آقا سید تقی طباطبائی قمی قدس سره، فرزند صالح مرجع و زعیم بزرگ عالم تشیّع مرحوم آیت الله حاج آقا سید حسین طباطبایی قمی که از نمونه های شاخص و برجسته علم و تقوا و مدافع مکتب گهربار و نورانی اهل بیت عصمت و طهارت بودند را به بیت معظم له و محضر مراجع بزرگوار، همچنین حوزه مقدسه علمیه نجف و قم و روحانیت معظم، و ... تسلیت عرض می نمایم.

فقدان این عالم متقی خسارتی بزرگ و جبران ناپذیر به عالم تشیع بود. ایشان از جمله یادگاران و شاگردان مکتب زعیم عالیقدر حوزه علمیه نجف اشرف مرحوم حضرت آیت الله العظمی حاج سید ابوالقاسم خویی «رحمه الله» به شمار می آمدند.

ان­شاءالله خدمات ارزشمند و تاثیرگزار این عالم ربانی و مجاهد نستوه به آستان مقدس اهل البیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» خاصه حضرت سید الشهدا «علیه السلام»، موجب سعادت ابدی و نیل به حیات طیبه و هم نشینی با یاران با وفای حضرت سید الشهدا «علیه السلام» و برخورداری از شفاعت حضرتش خواهد بود.

از خداوند منان برای آن فقیه و عالم عالی مقام که از مدافعین و مروجین مکتب شیعه امامیه بودند علوّ درجات و همجواری با اهل البیت عصمت و طهارت «علیهم السلام» و بهره مندی از عنایات  خاصه قطب عالم امکان ولی اللّه الاعظم حضرت حجة ابن الحسن العسکری «عجل الله تعالی فرجه الشریف» و برای بازماندگان صبر جمیل مسئلت می نمایم.

                                                                              سید حسین رضازاده
                                                                                تولیت و مدیر عامل مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت «علیهم السلام» اصفهان
                                                                           1395/08/07