عضو هیئت امناء مرکز آموزشی درمانی امام موسی کاظم (علیه السلام)

مركز آموزشي درماني سوانح سوختگی امام موسی کاظم (علیه السلام) در زمینی اهدایی بابت ثلث مرحوم حاج ميرزا حسين چرمي (صرامي) و با همت روحانی گرانقدر حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا کمال فقیه ایمانی از طریق کمکهای مردمی طي سالهاي 1362 تا 1368 ساخته و پس از تکمیل، در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان قرارگرفت و در سال 1369 راه‌اندازي گرديد.

این بیمارستان در شمال شهر اصفهان واقع در بخش 5 (خیابان کاوه) در زمینی به مساحت 6000 مترمربع و زیربنای 8608 مترمربع احداث گردید.

در سال 1382 با همكاري شهرداري منطقه 8 و نيكوكار محترم حاج محمود صرامي زميني به مساحت تقريبي 2700 متر مربع و در سال 1386 زميني به مساحت 300 متر مربع توسط نيكوكار محترم زهرا رهگذر به ياد زنده ياد حاج جواد علايي به مركز واگذر گرديد كه جهت توسعه فضاي فيزيكي و احداث مجموعه درمانگاههاي تخصصي و فوق تخصصي، مركز كشت و بانك پوست، پاركينگ، سالن اجتماعات و ... در نظر گرفته شده است.

این مرکز دارای 6 بخش سوختگی اطفال، سوختگی مردان، سوختگی زنان، بخش جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و B ICU1 و B ICU2 مي‌باشد.

قابل ذکر است بخش B ICU1 به همت مسئولین در آبانماه سال 1385 همزمان با ولادت حضرت امام رضا (علیه السلام) و  B ICU2 از ابتداي سال1387 افتتاح گردید.

اهداف و وظایف کلی بیمارستان

بیمارستان امام موسی کاظم (علیه السلام) با تخصص سوختگی و جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی با 120 تخت مصوب شروع بکار کرد که در حال حاضر 96 تخت فعال دارد.

این بیمارستان به عنوان یک مرکز آموزشی- درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان است که به لحاظ تخصصی و منحصر بفرد بودن امکانات و کادر پرسنلی، پذیرای بیماران از استانهای مختلف کشور می باشد.

این مرکز با دارا بودن اساتید هیئت علمی، پزشکان متخصص و کادر مجرب پرستاری و پیراپزشکی در جهت آموزش رشته‌های پزشکی، پرستاری، مدارک پزشکی، فیزیوتراپی و ... فعالیت دارد.

در این مرکز، درمان بیماران سوختگی و عوارض پس از آن حتی بعد از گذشت مدتهای طولانی صورت می‌ گیرد.

این مرکز دارای 6 بخش سوختگی اطفال، سوختگی مردان، سوختگی زنان، بخش جراحی پلاستیک، ترمیمی و زیبایی و B ICU1 و B ICU2 مي‌ باشد.

این بیمارستان شامل 2 اتاق عمل مجزا است که هر کدام دارای 2 تخت فعال عمل جراحی می‌ باشد.

واحدهای پاراکلینیکی از قبیل آزمایشگاه، فیزیوتراپی، رادیولوژی، داروخانه و گفتار درمانی از زمان تاسیس آماده سرویس دهی به بیماران بستری و سرپائی می‌ باشد.

درمانگاه و اورژانس بیمارستان در کلیه ساعات شبانه روز و درمانگاه فوق تخصصی مرکز با بکارگیری جراحان ترمیمی و پلاستیک همه روزه در ساعات اداری آماده سرویس‌دهی به بیماران می‌ باشد.

اين مركز درماني بطور اختصاصي جهت درمان جراحت‌ هاي ناشي از سوختگي و ترميم و زيبائي تأسيس گرديده است و كليه امكانات و تجهيزات و ساختمان فيزيكي بيمارستان جهت خدمت رساني به بيماران فوق آماده گرديده است.

 

اطلاعات و نحوه تماس:

نحوه تماس  
تلفن -
نمابر -
پیامک -
آدرس اصفهان، خیابان کاوه
کدپستی -
ایمیل -
سایت savaneh.mui.ac.ir