همکاری در برگزاری اولین دوره مسابقات قرآنی بیان

«مسابقات سراسری قرآن بیان» ویژه نوجوانان پسر و دختر زیر 18 سال از 21 لفایت 23 مردادماه در موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام برگزار می گردد.
این مسابقات با همت موسسه فرهنگی قرآنی بینه و با همکاری شهرداری اصفهان و  ارگان ها و نهادهایی همچون شبکه قرآن سیما، شورای عالی قرآن، سازمان دارالقرآن الکریم و خبرگزاری بین‌المللی ایکنا در برگزاری این رویداد قرآنی همکاری می‌نمایند. 
 

 اهداف برپایی این طرح

  • ارتقای سطح فرهنگ قرآنی ـ اسلامی
  •  اعتلای اخلاق و ایمان دینی بین نوجوانان
  • ایجاد انس و الفت بیشتر نوجوانان با قرآن و آموزه‌های متعالی آن
  • تقویت و توسعه فضای معنوی و قرآنی بین دانش‌آموزان سراسر کشور
  • ارج‌گذاری به فعالیت‌های قرآنی و تشویق نخبگان قرآنی نوجوان
  • شناسایی و معرفی استعدادهای برجسته قرآنی نوجوان به جامعه قرآنی کشور 
 

 برگزاری مسابقات در 3 رده سنی:

این مسابقات در 3 مقطع سنی زیر 13 سال، 13 الی 16 سال و 16 الی 18 سال برگزار می گردد.
 

بخشهای مسابقه: 

این جشنواره در بخش شفاهی شامل رشته‌های تلاوت تطبیقی، تلاوت تقلیدی، فرازخوانی، اذان، ترتیل، تواشیح و مدیحه‌سرایی و در بخش هنری با محوریت قرآن‌ کریم شامل خوشنویسی، نقاشی، عکس است که ویژه دانش‌آموز در مقاطع پیش‌دبستانی، ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم برگزار خواهد شد.
 

داوری مسابقات:

 این مسابقات در سه بخش مقدماتی، نیمه نهایی و نهایی داوری خواهد شد که داوران بخش قرائت ستوده نیا، شاه میوه، مقدم، تربتیان و گلبان هستند و در سطح نهایی از داوران و اساتید قرآنی استان‌های اصفهان، تهران، مشهد، گیلان نظیر ابوالقاسمی، حشمتی، سادات فاطمی، دولتی و لطفی نیا استفاده خواهد شد.
 

جوایز:

در این دوره از رقابت‌ها به 150 نفر از برگزیدگان جوایزی مانند؛ سفر زیارتی کربلای معلی، مشهد مقدس، سکه بهار آزادی، دوچرخه، گوشی تلفن همراه و تبلت اهدا خواهد شد.