سخنرانی در مراسم افتتاحیه مرکز بهداشتی و درمانی علی بن موسی الرضا سجزی اصفهان

متن سخنرانی در مراسم افتتاحیه مرکز بهداشتی و درمانی علی بن موسی الرضا «علیه السلام» سجزی اصفهان که در بهار 1387 صورت گرفت بدین شرح می باشد:

خدا را شاکریم در شهری زندگی می کنیم که مردمان آن از همان صدر اسلام محمدی«صلی الله علیه و آله» از شیفتگان و علاقمندان به خاندان پیامبر اسلام «صلی الله علیه و آله» و پیرو مکتب گهربار اهل البیت «علیهم صلوات الله» بوده اند. شاهد این ادعا سلمان فارسی از صحابه پیغمبر «صلی الله علیه و آله» است که تا مرز سلمان منا اهل البیت جلو رفت همچنین وجود این همه آثار تاریخی و مساجد عظیم و تکایا که همه نماد تشیع در این شهر تاریخی است و دنیا به این آثار ارزشمند افتخار می کند. برگزاری جلسات وعظ و خطابه که در همه ایام سال در این شهر برگزار می گردد و در تمام کشور بی نظیر می باشد، بیانگر عشق این مردم به فرهنگ پربار و سرشار ازقداست اهل البیت «علیهم صلوات الله» است. وجود مؤسسات خیریه متعدد در اصفهان، که هر کدام تحت نام مبارک یکی از ائمه اطهار «علیهم صلوات الله»، به خدمتگذاری مشغول واز اقشار آسیب پذیر دستگیری مینمایند، یکی دیگر از جلوه های گرانبهای اهل این دیار می باشد.

انجمن خیریه حضرت ابوالفضل «علیه السلام» که از مؤسسات فعال و ارزشمند این شهر محسوب می شود، دارای هیات امنایی به ریاست حضرت آیت الله حاج سید حسن فقیه امامی که از مفاخر حوزه علمیه اصفهان و جامعه خیرین هیات مدیره منسجم و خدوم به مدیریت فخر الخیرین جناب آقای حاج احمد دردشتی مردی خستگی ناپذیر و عاشق خدمت می باشد.

این خیریه علاوه بر خدمات حیات بخش کلیه و قلب و رسیدگی به کارهای جانبی بیماران از قبیل تأمین مواد غذائی، داروئی، بعضاً مسکن آنها، در زمینه تأسیس چندین خیریه درمانی مهم در استان اصفهان اقدام نموده است، که از جمله انجمن خیریه امداد و درمان حضرت ولی عصر «عجل الله تعالی فرجه الشریف» دانشگاه علوم پزشکی است، که هر 15 روز یکبار در حضور ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی جلسه ای تشکیل می گردد و هم اکنون به لطف خداوند، شخصیت والای جناب آقای دکتر شیرانی و همکاران محترمشان موجب دلگرمی و تلاش فراوان این مجموعه گردیده است و در زمینه های مختلف، خیرین بخش سلامت در کنار مسئولین خدوم آماده همه گونه همیاری و مساعدت بوده اند، از جمله سال گذشته توسط جناب آقای دکتر حیدری گزارشی از وضعیت مرکز درمانی شهر سجزی در جلسه ارائه گردید که این حقیر اعلام آمادگی جهت ساخت این مرکز درمانی را نمودم و به لطف خداوند و عنایت ائمه اطهار «علیهم السلام» در مدت 12 ماه به شکل با شکوهی این مهم به سرانجام رسید.

نیت اینجانب جهت ساخت این مرکز درمانی و انتخاب نام این مرکز که بحمد الله به نام مبارک حضرت علی ابن موسی الرضا «علیه السلام» مزین گردید و متن کاشی کاری پیشانی آن از بیانات گهربار حضرت رضا «علیه السلام» در راستای صفات امام ایراد شده بود انتخاب گردید، و همچنین حدیث شریف سلسله الذهب زینت بخش سردر ورودی آن گشت، امیدوارم هرکس به این مجموعه وارد می شود این افتخار را داشته باشدکه از زیر اسماء مبارک ائمه معصومین «علیهم السلام» عبور کرده و به فضای معنوی داخل درمانگاه وارد شود و به برکت این اسماء مبارک از سلامت کامل برخوردار گردد معماری داخلی و تجهیزات این مجموعه سعی شده همه از بهترین ها انتخاب و در اختیار مردم عزیز این منطقه قرار گیرد.

امیدوار هستم همه خیرین و علاقه مندان همکاری در بخش سلامت، با دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یا مجمع خیریه های درمانی استان اصفهان در راستای ایجاد چنین مراکزی همکاری نمایند.

امید دارم که این اقدام که به نام حضرت علی ابن موسی الرضا «علیه السلام» در این منطقه انجام گرفت مورد رضای خداوند متعال و عنایت خاصه حضرت بقیه الله الاعظم «عجل الله تعالی فرجه الشريف» واقع گردد.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى
سید حسین رضازاده