مصاحبه آقای دکتر سید محمد باقر کتابی

مصاحبه با
آقای دکترسید محمد باقر کتابی
استاد برجسته و شاخص دانشگاه اصفهان و استاد نهج البلاغه
 
در رابطه با حاج سید حسین رضازاده
 

تاریخ مصاحبه: 1395

 

جنابعالی با آقای رضازاده از چه زمانی آشنا شدید و ارزیابی شما از فعالیت های ایشان در حوزه خدمات اجتماعی و در بخش سلامت کشور و استان اصفهان چیست؟

بنده از سال های متمادی با پدر بزرگوار و عالم ایشان حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج سیدفضل الله رضازاده که از اوتاد روزگار، درس خوانده، باسواد و از شاگردان شاخص و بااخلاص مرحوم حاج آقا رحیم ارباب بودند، آشنا و محشور بودم. از ویژگی های پدر ایشان، حسن خلق اخلاص در عمل، تزکیه نفس و طهارت باطنی بود یعنی پاک بود من خیلی با ایشان سلام و علیک داشتم و خیلی علاقمند به ایشان بودم چون عالمی عالی مقام، باسواد و بی ادعا بود که اینها بهترین ویژگی های این عالم فرزانه بود که به عقیده من در هرکسی متبلور باشد، از جابگاه والایی برخوردار می باشد. در همین رابطه حافظ می گوید:
قدر مجموعه گل مرغ سحر داند و بس                         که نه هر کو ورقی خواند معانی دانست
از سحر خیزی، چیزهایی را یاد گرفته بود که بالاتر از علوم رسمی است. 
هر گنج سعادت که خدا داد به حافظ                             از یمن دعای شب و ورد سحری بود
ایشان اول معمم نبودند و بعد به دست آیت الله حاج آقا رحیم ارباب به کسوت روحانیت مفتخر گردیدند. سیره ایشان بر تهذیب نفس، و تزکیه روح و جدیت در تحصیل علوم دینی و کسب مدارج بالای علمی خصوصاً در نهج البلاغه از مفاخر دوران زمان خود بودند. این ها همه از ویژگی های بارز مرحوم رضازاده می باشد.
آقای حاج سید حسین رضازاده که سال های متمادی است با خدمات و فعالیت های ایشان در کارهای خیر و عام المنفعه آشنا هستم خصوصاً در رابطه با تاسیس موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام که از ابتدا در جریان این امر قرار گرفتم و در مراسم کلنگ زنی، افتتاح و بهره برداری از این مجموعه با عظمت شرکت کردم. می توان به جرات بیان کرد که یکی از کلنگ هایی که با طهارت و خلوص نیت بر زمین زده شد، و نتیجه و ثمره اش این موسسه فاخر می باشد و بحمد الله در همه زمینه های فرهنگی و دینی و قرآنی خوش درخشیده است و امیدوارم در آینده هم از عنایات خداوند متعال و امام زمان بهره مند گردند.
از ویژگی های ایشان، جای پای پدر گام نهادن می باشد که این خود، کار آسانی نیست. حاج حسین رضازاده در عرصه های خدمات اجتماعی گام های بلندی برداشتند و به معنای واقعی مردی نیکوکار هستند که این صفت خیلی ارزشمندی است که برای یک انسان می توان بیان کرد.
از خداوند متعال توفیق روز افزون ایشان را در انجام تکالیف دینی و اجتماعی و عام المنفعه خواستارم.