مصاحبه آقای دکتر مهدی اذانی

مصاحبه با
آقای دکتر مهدی اذانی
عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان اصفهان
 
در رابطه با حاج سید حسین رضازاده
 

تاریخ مصاحبه: 1395

 

جنابعالی با آقای رضازاده از چه زمانی آشنا شدید و ارزیابی شما از فعالیت های ایشان در حوزه خدمات اجتماعی و در بخش سلامت کشور و استان اصفهان چیست؟

بنده نزدیک به 25 سال است که با آقای رضا زاده آشنایی و رفاقت دارم و به نظر من، ایشان انسان فوق العاده فعالی است که خدمات شایانی به جامعه کرده است. درخشان ترین ویژگی این دوست ما، اخلاق انسانی، حسن حلق و همت بلند در راستای کمک به انسان ها و انفاق در راه خداوند می باشد.
 
این دو از خصیصه های اصلی آقای رضا زاده هستند و این جمله را بارها در جلسات خیریه و مانند آن، از خود ایشان شینده ام که می گویند همگی رجاء واثق داریم که دنیا جای ماندن نیست و سرانجام هرکسی بایستی زندگی را بگذارد و به سرای باقی بشتابد.
 
سه بیت سعدی
بس بگردید و بگردد روزگار                                   دل به دنیا درنبندد هوشیار
ای که دستت می‌رسد کاری بکن                              پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار
نام نیکو گر بماند ز آدمی                                      به کزو ماند سرای زرنگار
 
به نظر ایشان احسان و خدمت به جامعه، بزرگترین توفیق و سرمشقی است که برای زندگی خودش از آموزه های قرآن و اهل بیت علیهم السلام انتخاب کرده اند و با همین آموزش ها توانسته اند خدمات شاخص و فاخر در ابعاد مختلفی را انجام دهند.
 

در مجمع خیرین سلامت چه فعالیت هایی دارند؟

ایشان اولین بار که مجمع خیرین سلامت تشکیل شد به عنوان مدیر عامل انتخاب شدند و با داشتن این پست، توانستند انرژی و قدرت لازم را برای اداره کارها به نحو مطلوب به کار گیرند. خصوصاً تعاملی که بین جامعه خیرین، مجمع خیرین سلامت کشور، مجمع خیرین سلامت استان و دانشگاه علوم پزشکی، به همت ایشان برقرار شد که این یک امر مهم و کار بسیار بزرگی بود ولی پشتکار و جدیتی که ایشان در این راه به خرج دادند، توانستند این امور مهم را انجام دهند. اگر کمی از زندگی آقای رضازاده به عقب برگردیم من از دوستان و آشنایان شنیده ام که ایشان اولین بار مؤسسه مکتب العمار را در عنفوان جوانی تاسیس می نماید و در راستای آموزش قران و اصول و عقاید به نوجوانان و جوانان این شهر اقدام می نماید و در زمان دفاع مقدس در زمینه کمک به رزمندگان خصوصاً بخش تامین دارو خدمات شایان توجهی انجام داده است.
 

از دیگر همکارانتان در این مجمع خیرین برایمان بگویید.

من عضو هیات مدیره و هیات امنای بسیاری از خیریه ها هستم از جمله بیمارستان های الزهرا(س)، خورشید، امین، سوانح سوختگی، و از سال 1367 به بعد، رییس هیات مدیره خیریه حضرت ابوالفضل(ع) مخصوص بیماران کلیه و قلب بودم بنابراین چون خودم در این خیریه ها بوده ام با بسیاری از اعضای خیریه های دیگر دوست و آشنا هستم و هرکدام از این خیریه ها برای خودشان رییس هیات مدیره، مدیر عامل و اعضایی دارند. اما در مجمع خیرین سلامت استان اصفهان، حاج آقا رضازاده به عنوان مدیر عامل و مدیری توانا و با برنامه ریزی مدون و همکاری تنگاتنگ با ستاد مرکزی تهران و با شخصیت های برجسته و شاخص که به عنوان اعضا هیات مدیره و رئیس هیات مدیره با ایشان در انجام رسالت ها و اهداف همکاری می نمایند.
 

در یک جمله آقای رضازاده را توصیف کنید.

آقای رضازاده را در یک جمله توصیف کردن خیلی مشکل است. می توان گفت که آقای رضازاده، فردی است که تمام هم و غم فکر و زندگی اش را برای پیشبرد اهداف خیر و عام المنفعه در ابعاد مختلف اجتماعی خصوصاً در حوزه سلامت به کار گرفته و ایشان مردی پرتلاش و خستگی ناپذیر، شکرگذار خداوند تبارک و تعالی و همیشه می گوید که توفیقات روزافزونی که در زندگی مربوط به فضل و احسان خداوند متعال و عنایات ائمه اطهار علیهم السلام و دعای خیر پدر و مادر و مردم شریف در حق من است و این مایه افتخار و سرافرازی من در جامعه و همچنین در پیشگاه خداوند متعال می باشد.