مصاحبه آقای مهندس عبدالرضا یوسفیان

مصاحبه با
آقای مهندس عبدالرضا یوسفیان
عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان اصفهان
 
در رابطه با حاج سید حسین رضازاده
 

تاریخ مصاحبه: 1395

 

جنابعالی با آقای رضازاده از چه زمانی آشنا شدید و ارزیابی شما از فعالیت های ایشان در حوزه خدمات اجتماعی و در بخش سلامت کشور و استان اصفهان چیست؟

آقای رضازاده از خیرین شاخص و فعال و مدیری کارامد در جامعه خیرین از جایگاه ویژه ای برخوردار و مورد احترام هستند. ایشان مدیری توانمند و پیشتاز بخصوص در امور خیر و عام المنفعه و مدیریت برنامه ریزی شده در حوزه سلامت. شاهد این ادعا همه کارهایی که انجام داده اند امروز نشان دهنده ظرفیت و توان ایشان در اجرای کارهای بزرگ و همچنین تکامل ایشان در این مسیر است. به همین منظور توانسته اند جایگاه ویژه ای در جامعه خیرین به عنوان یک مدیر توانمند کسب نماید.
 
ایشان شخصیتی هستند که همیشه و در همه ساعات در دسترس و آماده کار می باشند. 

آیا شما با مجموعه فعالیت های ایشان خصوصاً با احداث مرکز سلامت الامام علی بن ابیطالب آشنایی دارید؟

بله، این مرکز بهداشتی درمانی که طراحی فضای داخلی و نمای آن همه به ابتکار و همت عالیه و مدیریت شایسته ایشان انجام پذیرفته به عنوان یکی از مراکز نمونه در کشور مطرح است. این مرکز با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ جناب آقای دکتر محمدباقر لنکرانی، کلنگش در روز میلاد با سعادت الامام علی بن ابیطالب با حضور جمعی از خیرین و مقامات بر زمین زده شد و در مدت هجده ماه با کوشش ایشان این مجموعه با حضور وزیر وقت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سرکار خانم دکتر مرضیه وحید دستجردی مورد بهره برداری قرار گرفت.
 
این مرکز بهداشتی درمانی با طراحی داخلی بسیار زیبا و همچنین طرح نمای آن که برگرفته از نمادهای اسلامی و هنرهای کاشی کاری و کاشی های منبعث از طرح های سنتیِ اسلیمی ایرانی اسلامی شکل گرفته است که چشم هر بیننده ای را خیره می سازد.
 
این مرکز سلامت با ارائه همه خدمات درمانی سرپائی در منطقه ای بسیار محروم ساخته و به مدیریت و اداره دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و مرکز بهداشت مشغول ارائه خدمات به جامعه می باشد.
 

به عنوان همکار آقای رضا زاده در مجمع خیرین سلامت، از فعالیت های ایشان برایمان بگویید.

مجمع خیرین سلامت کشور و به تبع آن مجمع خیرین سلامت استان اصفهان از سال 1385 فعالیت خود را شروع کرد، آقای رضا زاده به عنوان چهره ای شاخص و توانمند به عنوان مدیر عامل مجمع، هم از طرف جناب آقای حاج سیدرضا نیری و هم به انتخاب اعضای هیئت مدیره سکان داری این مجمع را پذیرفته است که بحمدالله کارنامه فعالیت ایشان مشحون از خدمات ارزشمند و اجرای طرح ها و برنامه های تاثیرگذار در حوزه سلامت بوده است از جمله برگزاری اولین همایش تجلیل از خیرین و واقفین را در باغ موزه چهلستون با حضور حدود یک هزار نفر از خیرین و همچنین علمای شاخص و برجسته و مسئولین عالی رتبه کشوری و استانی و مقام عالی وزارت همراه با تجلیل از چهره های ماندگار، خیرین برتر، واقفین و نام آوران حوزه سلامت برگزار گردید که واقعا در توع خود بی نظیر بود و در همین راستا برگزاری همایش ایثار ماندگار ویژه پیوند اعضا و دومین همایش تجلیل از خیرین و واقفین عرصه سلامت، از نظر اجتماعی که در آن زمان گرد هم آمدند، کار بسیار سختی بود و نیاز به مدیریت شایسته و عالی داشت همچنین دومین همایش، در سپاهان شهر برگزار شد و آنهم به نوبه خود قابل تقدیر بود.
 

چه ویژگی های منحصر به فردی در آقای رضازاده سراغ دارید؟

ایثار، همتی عالی، و هدف متعالی و افق دید وسیع، گذشت مالی، مدیریتی هدفمند، با برنامه ریزی جامع و کامل و حسن خلق از ویژگی های خاص ایشان می باشد. البته این مواردی که بیان شد، فطرت وجودش نهادینه گشته و به نظر من بخشش و گذشت در نهاد ایشان به عنوان یک فرهنگ متعالی انسانیت به منصه ظهور رسیده است و بارها در صحبت هایشان گفته اند که اگر پذیرش جامعه و همکاری مسئولین در فراهم نمودن عرصه و میدان برای ایشان فراهم شود آماده ارائه برنامه ها و طرح های چشمگیر و بلندپروازانه ای برای برطرف کردن نیاز جامعه هستند. 
 

اگر بخواهید آقای رضا زاده را توصیف کنید چگونه بیان می کنید؟

در درجه نخست ایشان را مدیر لایقی می دانم به نظر من ایشان هر جا باشد ناخودآگاه رهبری گروه را به دست می گیرد. این موضوع در فطرت و وجودش قرار دارد، ایشان در جلسات و مجامع، اولین کسی است که بحث و صحبت را شروع می کند و آخرین نفری که بحث را جمع و نتیجه گیری می کند، من ویژگی برتر ایشان را در مدیریت قوی و درستش می دانم. 
 

از خوابگاهی که برای دانشجویان دانشگاه صنعتی ساخته چه اطلاعاتی دارید؟

این خوابگاه ها در پنج بلوک و صد و بیست واحد جهت تسهیل در امر ازدواج دانشجویان در دانشگاه صنعتی اصفهان توسط ایشان احداث گردیده و با امکانات بسیار خوبی در اختیار دانشجویان متاهل این دانشگاه قرار گرفته است.

اگر نکته دیگری را لازم می دانید اشاره کنید، بفرمایید.

به نظر می رسد که آقای رضا زاده حمایت و حامی و پشتیبان قوی و وفادار می خواهد، که اگر این حمایت ها و پشتیبانی ها به جا و به موقع از طرح ها و ایده های ایشان بشود، ان شاء الله می توانیم در آینده از وجود ایشان و ظرفیت های خدادادی مدیریتی ایشان در کارهای خیر و عام المنفعه بیشتر استفاده کنیم.