مصاحبه سلاله السادات فخر الخیرین جناب آقای حاج سید عبدالمهدی موسوی آل طعمه

مصاحبه با
سلاله السادات فخر الخیرین جناب آقای حاج سید عبدالمهدی موسوی آل طعمه
 
در رابطه با حاج سیدحسین رضازاده 
 

تاریخ مصاحبه: 1394/12

محل مصاحبه: تلفنی توسط خبرنگار یکی از رسانه های مکتوب اصفهان سال 1391 پس از معرفی ایشان به عنوان چهره ماندگار در دومین جشنواره خیرین سلامت استان اصفهان 

تاریخ و محل تولد: 1302، تهران
تحصیلات دیپلم نظام قدیم و درس خارج فقه و اصول
مسئولیت هاموسس جامعه تعلیمات اسلامی، موسس و مدیرعامل بیمارستان سوم شعبان در جنوب تهران، موسس درمانگاه سید الشهداء (عیله السلام)، از بنیانگذاران موسسه فرهنگی طلوع، و بانی و ساعی مبتکر در صدها امور خیریه دیگر در کلیه نقاط کشور عزیز جمهوری اسلامی ایران

جنابعالی از چه تاریخی با جناب آقای حاج سید حسین رضازاده آشنا شده اید؟ چه خاطراتی دارید و در چند جمله می توانید فعالیت های ایشان را بیان کنید؟

انّ آثارنا تدل علینا فانظروا بعدنا الی الآثار
من سال های متمادی است با این فرزند فاطمه آشنا هستم و حسن خلق، پشتکار، خلاقیت، و ابتکار عمل به بهترین نحو از بارزترین ویژگی های این برادر بزرگوار ما می باشد. این سید بزرگوار و این فرزند فاطمه را اگر خواستید بشناسید باید به کارهای او نگاه کنید و ببینید در سی چهل سال گذشته چه اقدامات ارزشمندی از او به جای مانده است و همین طور که در ابتدا بیان نمودم انّ آثارنا تدل علینا فانظروا بعدنا الی الآثار آثار هرکس گویای خط مشی زندگی او می باشد.
اموری که من در جریان انجام آن بوده ام از جمله آنها احداث خوابگاه های متاهلین در دانشگاه صنعتی اصفهان که با یک شور و عشق و پشتکار عجیب ایشان همت کردند و با دعوت بعضی خیرین تهران و اصفهان این امر مهم را به نحو مطلوب به ثمر رساندند که این حرکت آبرومند به نام حضرت جواد الائمه مزین گردید و به عنوان یک فعالیت عام المنفعه در این دارالعلم و در جهت تسهیل ازدواج دانشجویان متاهل این دانشگاه مورد استفاده قرار گرفت.
موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت علیهم السلام در اصفهان که انصافاً معماری زیبا، هنر اسلامی، و نقش آیات قرآن مجید و روایات نورانی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام همراه با زینت کاشی درب ورودی به اسماء الله و همچینن نقش اسماء ائمه در گنبد ورودی سالن اجتماعات آن، چشم هر بیننده ای را خیره می نماید از جمله آثار بابرکت و آبرومند این فرزند فاطمه می باشد.
خدمات این سید بزرگوار و این صدیق گرامی ما در حوزه بهداشت و درمان و سلامت با ساخت درمانگاهی به نام الامام علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیه و الثناء و همچنین الامام علی بن ابیطالب علیه السلام و همچنین مشارکت در امر توسعه و ساخت مرکز درمانی فاطمیه که در یکی از مناطق محروم اصفهان می باشد، از جمله فعالیت های این خیر بزرگوار می باشد.
تا آنجا که من اطلاع دارم حضور ایشان در ده ها موسسه خیریه بزرگ اصفهان منشا اثر و زبانزد خیرین و نیکوکاران خصوصا مدیران این موسسات خیریه می باشد.
اینجانب با توجه به ظرفیت های ایشان و همت عالیه و طرح های ارزشمندی که در خصوص خدمات اجتماعی موثر می باشد ایشان را به عنوان تولیت مسجد حجت اکبر واقع در تهران انتخاب نمودم.
از خداوند برای این فرزند فاطمه که از بهترین دوستان من می باشد و من همیشه دعاگوی این سید بزرگوار هستم طول عمر با صحت و عزت از خداوند متعال خواهانم.