گفتگوی فیلم ساز مستند با آیت الله طباطبائی نژاد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

مصاحبه با
آیت الله طباطبائی نژاد
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان
 
در رابطه با حاج سید حسین رضازاده
 

تاریخ مصاحبه: 1394/12

محل مصاحبه: مراسم تجلیل از مدیران موسسات قرانی اصفهان اسفند سال 1395

تاریخ و محل تولد: 1323- ظفرقند اردستان
تحصیلات: حوزوی
اساتید برجسته:  آیة الله لنکرانی، آیة الله العظمی حاج سید محمدرضا گلپایگانی، حضرت آیة الله وحید خراسانی، آیة الله غروی، امام خمینی، آیة الله العظمی خوئی، حضرت آیة الله العظمی بجنوردی
مسئولیت ها: نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، امام جمعه اصفهان، نماینده اصفهان در مجلس خبرگان رهبری

لطفا بفرمایید هدف از برگزاری مراسم امروز چیست؟ از نقش آقای رضازاده در برگزاری این جلسه بفرمایید.

بسم اللّه الرحمن الرحیم
الحمد للّه رب العالمین و صلی الله علی محمد و آله الطاهرین
 
اجازه فرمایید سخن خود را ابتدا با روایتی از حضرت امیر صلوات الله و سلامه علیه شروع می کنم که حضرت در نهج البلاغه حکمت 122 این چنین بیان فرمودند:
 
طُوبى لِمَن ذَلَّ في نَفسِهِ ، و طابَ كَسبُهُ ، و صَلُحَت سَريرَتُهُ (سِيرَتُهُ) ، و حَسُنت خَليقَتُهُ ، و أنفَقَ الفَضلَ مِن مالِهِ ، و أمسَكَ الفَضلَ من لِسانِهِ.
خوشا به حال آن كس كه خود را كوچك مى‏ شمارد، و كسب و كار او پاكيزه است، و جانش پاك، و اخلاقش نيكوست، كه ما زاد بر مصرف زندگى را در راه خدا بخشش مى‏ كند، و زبان را از زياده گويى باز مى‏دارد و آزار او به مردم نمى ‏رسد
 
امروز، نگاهی به زندگی و فعالیت های جناب آقای رضازاده که همواره دلبستگی به کارهای خیر و عام المنفعه خصوصاً گسترش فرهنگ قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت در سرلوحه فعالیت های اجتماعی ایشان قرار دارد ، می تواند سرلوحه همه افراد علاقمند به خدمت به جامعه خصوصاً قرآن مجید قرار گیرد. همین جلسه ای که امروز به منظور تجلیل و تکریم از مدیران موسسات قرآنی و با حضور همه مسئولین مربوط به امور فرهنگی در این مجموعه باعظمت که از افتخارات شهر اصفهان محسوب می گردد و معمولا همه فعالیت های قرآنی و حتی فعالیت های حوزه علمیه در این مرکز برگزار می گردد از نمونه خدمات این خیر عالی مقام می باشد.امروز در این محفل قرآنی که تشکیل گردیده است و همه مدیران موسسات قرآنی و مسئولین دور هم هستند در رابطه با گسترش فعالیت های قرآنی و ارزش و جایگاه این امر مهم که مهم ترین مخلوق خدا است، انشاءالله تصمیمات خوبی گرفته خواهد شد.
 
بنده آقای رضازاده را از 14 سال پیش که به اصفهان آمدم، می شناسم. ایشان را هم بعنوان یکی از فعالان اقتصادی و هم چهره فعال در خدمات فرهنگی و مذهبی و همچنین از خادمان امور خیر و عام المنفعه، یافتم. از ویژگی های بارز ایشان که یک فعال اقتصادی می باشد که با بهره مندی از نعمت های الهی از جمله مال و ثروت که خداوند به ایشان عطا کرده است، خیلی کارهای مفید و عام المنفعه انجام داده است که اگر همین فرصت و موقعیت در دست آدم های غیرعاقل باشد، وجودش هیچ فایده ای برای جامعه نخواهد داشت . من آقای رضازاده را یک انسان فعال و خدمتگزار به جامعه می دانم و دعاگوی همیشگی ایشان برای موفقیت در اموری که متکفل هستند، هستم.