راهی روشن و اندیشه ای ماندگار

الحمدلله رب العالمین و صلی الله علیم حمد و آله الطاهرین و لعنت الله علی اعدائهم اجمعین
اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست                               عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست
 
خدای بزرگ را جای بسی شکر است که در سرزمینی زیسته ام که سراسر، مردمانش و جغرافیای فرهیخته اش همه فرزانگی است.
از همان صدر اسلام محمدی «صلی الله علیه و آله و سلم»، جایگاه شیفتگان و علاقمندان به خاندان پیامبر عظیم الشأن اسلام بوده که از پیروان مکتب گوهر بار اهل البیت «علیهم السلام» به شمار رفته اند. شاهد این ادعا سلمان فارسی، صحابه گرامی و نزدیک به پیامبر والامقام است و از مفاخر منحصر بفرد جهان اسلام و شهر اصفهان که افتخار لبیک گویی به خداوند تبارک و تعالی را همراه دارد. شهر تاریخی مذهبی اصفهان از دیرباز خاکش پذیرای فرهنگ غنی اسلام بوده و به خود می بالد که جمیع علوم مختلف، دینی، علمی، هنر و معماری را که از نمادهای روشن مکتب تشیع می باشد، یک جا در خود دارد، در تداوم این فرهیختگی، خداوند توفیقی بس عظیم به اینجانب عطا فرمود تا در این شهر مذهبی و عاشق اهل البیت «علیهم السلام» بتوانم پایه گذار مکتب بزرگ تحقیقاتی باشم. 
این مرکز در طراحی ها و معماری داخلی از الهامات و ارشادات و احادیث ائمه معصومین «علیهم السلام» استفاده نموده که زینبت بخش جای جای این بنا می باشد. نیت اینجانب وصف بندگی است و دعوت به بندگی و خدای سبحان که هدف خلقت می باشد. ابلاغ این مهم به عالم و عالمیان وظیفه ای است که بزرگ مبلغ هستی حضرت محمد «صلی الله علیه و آله و سلم» جانشینان پاکش ائمه معصومین «علیهم السلام» و خاتم آنها امام حی حضرت مهدی «عجل الله تعالی فرجه الشریف» بر عهده همه دلسپردگان نهاده اند.
روش ابلاغ، با تغییر زمان، مکان، ابلاغ کننده، ابلاغ شونده، متفاوت است. رسالت این موسسه نیز بکار گیری آخرین روش و موثرترین روشهاست. نمی توان گفت فن آوری اطلاعات بهترین است با این حال نیز نمی توان از این امکان مهم صرفنظر کرد. بلکه باید توسط این تکنولوژی روز دنیا از اقیانوس عظیم معارف اهل البیت علیهم السلام با سرعت نور تمامی تشنگان را در سراسر عالم سیراب نمود. امیدوار هستیم در دوران غیبت امام حی حضرت مهدی «عجل الله تعالی فرجه الشریف» در راه گسترش اهداف عالیه ان حضرت و توسعه فرهنگ گهربار و نورانی اهل البیت «علیهم السلام» که تنها راه سعادت بشریت می باشد انجام وظیفه نمائیم.

سید حسین رضا زاده
تولیت و مدیرعامل مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت «علیهم السلام»

منبع: اندیشه ماندگار (ویژه نامه معرفی مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت «علیهم السلام») اسفند ماه 1391