دیدار اصحاب فرهنگ، هنر و قرآن استان با استاندار اصفهان

http://ahlolbait.com/files/65/icon/didar.jpgنشست صمیمی اهالی فرهنگ و هنر و قرآن استان اصفهان با استاندار در 7 مرداماه 1395 برگزار گردید.
 
دکتر رسول زرگرپور در نشست صمیمی با پیشکسوتان و اهالی فرهنگ و هنر ضمن استماع نظرات و پیشنهادات هنرمندان و فرهیختگان به بیان چند مورد اساسی در خصوص وضعیت فرهنگی و هنری شهر و استان اصفهان پرداخت و اقدامات انجام شده در خصوص احیای حوضه آبریز زاینده رود را تشریح نمود.
دکتر زرگرپور با اشاره به برگزاری شورای جهانی صنایع دستی در مهرماه سال جاری به میزبانی اصفهان ، اجرای این رویداد بزرگ فرهنگی را فرصتی برای انعکاس ظرفیت ها و توانمندیهای استان اصفهان در زمینه های فرهنگی و هنری و بویژه صنایع دستی برشمرد و افزود:در این رویداد بزرگ بین المللی ، کشورهای مختلف از قاره های گوناگون صنایع دستی خود را در قالب نمایشگاه عرضه می کنند.
مدیر ارشد استان در ادامه به بحث مهم و اساسی احداث موزه بزرگ اصفهان اشاره نمود و تصریح کرد: جایگاه فرهنگ و هنر و قدمت تاریخی و میراثی اصفهان  ایجاب می نمود که موزه ای در شان و منزلت این استان وجود داشته باشد ، لذا با پیگیریهای بسیار زیاد و هزینه ای بالغ بر دو هزار و پانصد میلیارد ریال ، کارخانه تاریخی ریسباف برای این منظور در نظر گرفته شد.
استاندار اصفهان افزود: با توجه به اینکه این کارخانه متعلق به بانک ملی بود ،وزارت راه و شهرسازی با فروش مستغلات در شهرهای مختلف وجه آن رادر اختیار بانک قرار داد و زمینه برای احداث موزه بزرگ اصفهان با طراحی منحصر به فرد فراهم گردید و به زودی سند آن در اختیار دستگاه ذیربط قرار خواهد گرفت.

تصاویر مرتبط

 دیدار اصحاب فرهنگ، هنر و قرآن استان با استاندار اصفهان، 1395/05/07